Najave sjednica

saborski_zastupnici_LOGO

 

Vremenska prognoza

razvoj_strategija1

 

symbian_mz2

Čitajte novosti i na Vašem mobilnom uređaju!
Europske integracije
Europske integracije / Vijesti
Rezultati natječaja provedenih povodom obilježavanja Europskog tjedna
Srijeda, 30.4.2008.
9:28

Povodom obilježavanja Europskog tjedna koji Savjet za europske integracije Međimurske županije već tradicionalno provodi nizom aktivnosti, ove godine su svi događaji usmjereni prvenstveno našim najmlađim sugrađanima pa je u skladu s tim provedeno niz nagradnih natječaja edukativnog i zabavnog  karaktera.

Europska komisija proglasila je 2008. Europskom godinom međukulturnog dijaloga koji je usko povezan s temeljnom težnjom koja čini osnovu stvaranja Europe, točnije zbližavanja njezinih ljudi.


Međukulturni dijalog jedinstven je alat za podizanje svijesti jer sve veća kulturna različitost naših društava znači da trebamo više komunikacije. Izazov se sastoji u uvođenju dijaloga tamo gdje je najvažnije, odnosno u škole i obrazovne forume, na radna mjesta ali i u slobodno vrijeme, kulturne, sportske centre i organizacije civilnog društva.


U skladu s tim, provedeni su sljedeći natječaji:
Za vrtiće, uzrast 5 do 6 godina proveden je natječaj „Bojica Europu crta srcem“ – kojim su djeca na sebi svojstven način, iskreno iskazala svoje emocije i mišljenja i tako od najranije dobi učila o Europskoj uniji. Prvu nagradu osvojila je Nika Hoblaj (6,5 god) iz dječjeg vrtića „Fijolica“ Prelog; drugu nagradu osvojila je Laura Novak (5,5 god) iz dječjeg vrtića „Cvrčak“ Čakovec; treću nagradu osvojila je Lana Padarić (6 god) iz dječjeg vrtića „Ribica“ Sveti Martin na Muri; četvrtu nagradu osvojila je Mateja Horvat (6 god) iz pred škole za Rome – Orehovica i petu nagradu osvojio je Tin Belak (5,5 god) iz dječjeg vrtića „Dječja mašta“ Čakovec.


Za osnovne škole provedene su kvalifikacije za EU-kviz na kojima je sudjelovalo deset škola, a u finale koje će biti održano 7.5.2008. u OŠ „Mursko Središće“ plasirali su se timovi OŠ Nedelišće, OŠ Prelog, OŠ Mursko Središće, OŠ Sveti Martin na Muri i OŠ Sveta Marija.


Za srednje škole (treći razredi) proveden je natječaj „Različitosti nas spajaju“ – u formi eseja. Prvu nagradu osvojila je Ivana Varga iz Podturna, drugu Barbara Hoblaj iz Murskog Središća, a treću Goran Slaviček iz Hemuševca.


Brojni sponzori pridružili su nam se u obilježavanju Dana Europe u našoj županiji, od kojih posebno ističemo Međimursku banku d.d., Hrvatsku gospodarsku komoru – Županijsku komoru Čakovec, REDEA d.o.o. te tvrtke Novi feromont d.o.o., Esys d.o.o., MTČ Štrigova d.d. i Toplice Sveti Martin d.d.


Nagrade će svim natjecateljima biti dodijeljene na završnoj svečanosti, na Dan Europe 9.5. 2008. u 18.00 sati u dvorani Scheier uz prigodan koncert i koktel.


I ovim putem koristimo priliku zahvaliti se prvenstveno svim natjecateljima i njihovim mentorima, ravnateljima i ostalim sudionicima, a isto tako i svim sponzorima koji su podržali obilježavanje Europskog tjedna. 

 

Dodaj komentar

Sigurnosni kod Osvježi

Europske integracije

Otvoreni EU natječaji

Međimurci u inozemstvu

LogotipU2012_banner